KOOP-DES PROJESİ KAPSAMINDA HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI.

10 Kasım 2020

KOOP-DES PROJESİ KAPSAMINDA HİBE SÖZLEŞMELERİ İMZALANDI.

Ülkemizde kooperatifçiliğin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması hedefi çerçevesinde ülke kooperatifçiliğinin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak kooperatiflerin desteklenmesi programı (KOOP-DES) Bakanlığımız Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünce hayata geçirilmiştir.

Bu doğrultuda; KOOP-DES çerçevesinde ilk uygulama olarak ortaklarının çoğunluğunu kadınların oluşturduğu ve kadın emeğini değerlendirme amacı güden S.S. Mezitli Üretici Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından Makine ve Ekipman Alımı ile Nitelikli Personel İstihdamı hibe desteği için İl Müdürlüğümüze Proje Başvurularında bulunmuştur.

İl Proje Komisyonunca yapılan incelemeler ve değerlendirmeler sonucunda yeterli puan alan S.S. Mezitli Üretici Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Tarsus Emekçi Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin proje başvuruları Bakanlığımız Merkez Proje Komisyonu tarafından onaylanmış olup, Bakanlığımız adına İl Müdürümüz Hacı Akif YILDIZ ile Kooperatifin Yönetim Kurulu Üyeleri arasında Hibe Sözleşmesi imzalanmıştır.